Dywany na wymiar

Potrzebujesz dywanu o niestandardowych wymiarach? Na przykład wąskiego i długiego chodnika do korytarza lub dywanu o dużej powierzchni do większego salonu? A może szukasz czegoś zupełnie nieoczywistego, co ma spełnić Twoje bardzo konkretne potrzeby, a żaden z dywanów w standardowych wymiarach dostępnych na rynku nie jest w stanie ich spełnić? Dywany tkane na wymiar to opcja dla Ciebie.

Dywany na wymiar – dla kogo?

Firmy zajmujące się tkaniem i sprzedażą dywanów, oferują dywany, chodniki i wykładziny w określonych kształtach i wymiarach. W zdecydowanej większości spełniają one oczekiwania klientów, jednak niektóre pomieszczenia wymagają specjalnych projektów. Wtedy warto skorzystać z oferty producentów, którzy tkają dywany na wymiar. Jeśli Twoje pomieszczenie ma niestandardowe wymiary lub kształty, a Ty chcesz dopasować dywan idealnie do jego powierzchni, nie pozostawiając nieprzykrytych połaci podłogi, usługa tkania dywanów na wymiar jest właśnie dla Ciebie.

Zamawiając dywany na wymiar, możesz samodzielnie określić długość i szerokość dywanu, preferowaną kolorystykę i sposób wykończenia. W ten sposób otrzymasz dokładnie taki dywan, jakiego oczekujesz, aby zaaranżować wystrój pomieszczenia dokładnie według swojej wizji.

Gdzie najczęściej spotykamy dywany na wymiar?

Z dywanami na wymiar masz do czynienia bardzo często. Kiedy wchodzisz do eleganckiego sklepu, hotelowego lobby, muzeum lub teatru, restauracji czy biura, w których podłogi przykryte są dywanami, najczęściej są to właśnie dywany na wymiar, które mają pomóc perfekcyjnie zaaranżować wnętrza. Pamiętaj, że nie brakuje ich także w prywatnych domach.

Kiedy zdecydować się na dywany na wymiar?

Dywany na wymiar okażą się optymalnym rozwiązaniem znacznie częściej niż myślisz. Możesz bowiem zdecydować się na nie tylko wtedy, kiedy masz w domu niestandardowo duży salon lub długi i wąski korytarz. Dywany na wymiar okazują niezwykle pomocne na przykład przy aranżowaniu jadalni i sypialni. W jadalni warto zadbać o to, aby nad dywanem znalazły się zarówno stół, jak i krzesła, ponieważ bardzo podnosi to wygodę zasiadania do stołu. Natomiast dywan w sypialni powinien wykraczać poza obręb łóżka, aby pierwsze postawienie bosych stóp na podłodze po porannej pobudce było znacznie przyjemniejsze.

Wybór dywanu na wymiar – na to zwróć uwagę

Jeśli decydujesz się kupić dywan na wymiar, zwróć uwagę na to, aby wybrać produkt o najwyższej jakości. W tym celu upewnij się co do:

  • jakości materiału, z którego dywan jest utkany – polecamy bawełnę organiczną lub recyklingową, wełnę, wiskozę, eukaliptus lub tworzywa syntetyczne, takie poliamid i poliester;
  • odporności dywanu na odkształcenia i wgniecenia;
  • łatwości utrzymania i czyszczenia;
  • antypoślizgowego spodu, który zapobiega przesuwaniu się dywanu;
  • przyjemnej struktury dywanu.

W kwestii aranżacji bardzo ważny jest dobór dywanu, który będzie perfekcyjnie komponował się z wystrojem pomieszczenia. W tej kwestii musisz zwrócić uwagę na kolorystykę, wzór, długość włókien, sposób wykończenia, a także materiał wykonania. Jeśli szukasz inspiracji, sprawdź poradnik „Jak dobrać dywan do stylu wnętrza?”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here