Jak przefarbować włosy z rudego na brąz?

Rude włosy mogą stać się znakiem rozpoznawczym. Jest to przepiękny i niezwykle intensywny kolor, jednak prawie każdą kobietę nachodzi ochota na zmiany. Farbowanie włosów rudych na brąz nie zawsze jest łatwe, a wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Sporo zależy od tego, czy też to kolor naturalny, czy farbowany. Sztucznych czerwieni niestety bardzo ciężko się pozbyć. Doskonale pokrywają one brąz, czy też inne odcienie, jednak eliminacja może być trudna. Nierzadko bywa tak, że rudości przebijając nawet pod czarną farbą. Wydaje nam się, że pozbyliśmy się problemu, jednak z każdym myciem odcień miedzi jest coraz bardziej widoczny. To właśnie dlatego na naszej głowie pojawia się mieszanka tych dwóch odcieni, co oczywiście nie wygląda dobrze. Wynika to z faktu, że kolory czerwieni muszą być w pierwszej kolejności zneutralizowane. Jeśli więc malowaliśmy włosy na rudo, a następnie chcemy nałożyć farbę brązową, to musimy liczyć się z porażką. Nierzadko zachodzi konieczność powtarzania koloryzacji kilka razy – oczywiście trzeba zachować odpowiedni ostęp czasu pomiędzy nimi. Oznacza to, że przez pewien okres będziemy mieć włosy, które nie będą spełniać naszych oczekiwań.

Intensywnie rudy kolor możemy zneutralizować farbą z zielonym pigmentem. Takich produktów nie znajdziemy raczej na półkach w supermarkecie. Są to farby do profesjonalnej koloryzacji, które zazwyczaj stosowane są przez fryzjerów. Nie ma jednak gwarancji, że już po pierwszym razie uzyskamy wymarzoną fryzurę. Tutaj pojawia się dylemat – koloryzacja samodzielna, czy profesjonalna. Jeśli nie mamy doświadczenia, to z pewnością nie powinniśmy zaczynać od tak trudnych przypadków. Oczywistym jest, że niemal każdy poradzi sobie z nałożeniem czarnej farby na brązowe włosy. W sytuacji, gdy mamy pewność, że farba pokryje włosy ryzyko porażki obniża się do minimum. Istnieje niemal sto procent pewności, że uzyskamy obiecany kolor, o ile tylko prawidłowo nałożymy farbę na włosy. Problem zaczyna się w sytuacji, gdy kolor rudy chcemy zmienić na brąz, czy też brąz chcemy rozjaśnić do blondu. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest oddać się w ręce fachowców. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nasze włosy nie zostaną zniszczone. Doświadczony fryzjer oceni ich stan, a także dopasuje parametry koloryzacji. Ponadto będzie mógł realnie ocenić, czy włosy zostaną pokryte przez daną farbę, czy też potrzebują repigmentacji.

Farbowanie naturalnych rudych włosów jest zwykle prostsze, jednak tutaj również nie ma gwarancji, że miedziany odcień nie będzie przebijać. Samodzielna koloryzacja może okazać się stratą czasu i pieniędzy. Pamiętajmy również, aby podczas wyboru salonu fryzjerskiego sprawdzić opinie na jego temat. Na rynku wciąż funkcjonuje wiele zakładów fryzjerskich, które nie specjalizują się w koloryzacji. Nikt nie chce, aby eksperymenty były przeprowadzane właśnie na naszych włosach. Mogłoby się wydawać, że farbowanie to coś, czego nie można zepsuć. Nic bardziej mylnego. Jest to usługa, która wymaga dużej precyzji, a także szerokiej wiedzy. Wystarczy mały błąd, aby rezultaty były opłakane w skutkach. Mowa tutaj nie tylko o wyglądzie wizualnym. Nieprawidłowa koloryzacja osłabia nasze włosy, przez co stają się one przesuszone, łamliwe i słabe. Może zdarzyć się tak, że będą one wychodzić garściami. Ponadto, aby uzyskać pożądany kolor należy powtórzyć farbowanie, co jest dodatkowym ciosem dla naszych włosów. Właśnie dlatego wybierzmy specjalistę, który zna się na tym, co robi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here