Wybieramy kamerę bezprzewodową WiFi do monitoringu posesji

Monitoring posesji to rozwiązanie stosowane już nie tylko wokół obiektów firmowych. Coraz częściej decydują się na nie właściciele domów prywatnych. Dzięki temu są oni bowiem w stanie sprawdzić, co dzieje się na posesji podczas ich nieobecności, a także mogą szybko zareagować w razie np. próby włamania. Jak jednak wybrać odpowiednią kamerę do tego celu?

Kamery WiFi – kiedy warto na nie postawić?

Kamera bezprzewodowa WiFi to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli już wybudowanych domów. Nie trzeba bowiem wiercić i kuć w elewacji oraz wewnątrz budynku ani też szukać sposobów na ukrycie okablowania, jak to ma miejsce w przypadku monitoringu przewodowego.

Niemała liczba użytkowników decyduje się na takie rozwiązanie również ze względów praktycznych. Przekonuje ich niższa cena wykonania takiej instalacji oraz możliwość oglądania obrazu na żywo na urządzeniu mobilnym czy w komputerze.

Zestaw kamer do monitoringu – ochrona całej posesji

Równie dobrym rozwiązaniem może być kompletny zestaw kamer do monitoringu. Wybór jednego urządzenia to nierzadko zbyt mało, by „oko” kamery obejmowało swym zasięgiem cały teren, szczególnie w przypadku dużych posesji czy obiektów firmowych.

Decydując się na zestaw kamer można liczyć na dostępność nie tylko gotowych do instalacji urządzeń nagrywających, ale i niezbędnego okablowania, zasilaczy, rozdzielaczy czy rejestratorów.

Kamera zewnętrzna WiFi – czym powinna się charakteryzować?

Kamera zewnętrzna WiFi powinna oferować jak najnowszy standard łączności bezprzewodowej. Ten element zdecyduje bowiem o stabilności połączenia, co jest niezwykle ważne przy stałym monitorowaniu posesji. Liczy się również możliwie spory zasięg działania, który także decyduje o minimalizowaniu problemów z połączeniem internetowym.

Model zewnętrzny musi posiadać solidną obudowę, będzie bowiem narażony na nieustanne działanie czynników zewnętrznych. Liczy się również odporność na uszkodzenia.

Warto zastanowić się, czy kamera ma nagrywać tylko obraz, czy również dźwięk. Z praktycznych dodatków wyróżnia się modele, które oferują sygnalizację odstraszającą intruzów.

Kamera wewnętrzna WiFi – jaki model się sprawdzi?

Podobne kryteria wyboru kamery będą obowiązywać w przypadku poszukiwania modelu, który ma zaoferować łączność bezprzewodową, ale będzie umieszczony wewnątrz obiektu. Z takiego rozwiązania korzystają przede wszystkim firmy, które chcą mieć ogląd na to, co dzieje się wewnątrz. Również właściciele domów prywatnych nie stronią od monitoringu wśród domowych pomieszczeń, aby sprawdzić, co dzieje się pod ich nieobecność.

Do zastosowań wewnętrznych warto szukać modelu, który będzie łatwy do ukrycia, jeśli chcemy, by system monitoringu pozostawał niezauważony. Poza tym, podobnie jak w przypadku kamery zewnętrznej, model wewnętrzny musi oferować stabilne połączenie internetowe oraz obejmować swoim zasięgiem jak największą powierzchnię domu.

Sprawdź również artykuł „Monitoring CCTV – system monitoringu Twojego domu”. Zapoznaj się ze wskazówkami i poradami, aby znaleźć system monitoringu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here