Zimowe czapki męskie

0
2461

Czapka zimowa męska stanowi jeden z podstawowych elementów ubioru każdego stylowego mężczyzny. Nawet w przypadku, gdy w młodym wieku stronimy od nich, uważając, że czapki są niemęskie, to jednak z wiekiem dochodzimy do słusznego wniosku, że oprócz takich zalet jak ochrona przed czynnikami atmosferycznymi i ochroną włosów, męskie czapki zimowe dodają nam odpowiedniej elegancji. Jakie czapki nosić zimą? Na co zwrócić uwagę dobierając idealną dla nas czapkę zimową?

Jakie czapki są obecnie modne na zimę?

Czapki nie spełniają jedynie praktycznej funkcji. Już dawno minęły czasy, gdy czapki stanowiły jedynie dodatek pasujący do sportowej stylizacji. Obecnie dobrze dobrana czapka może być idealnym dopełnieniem eleganckiego ubioru z marynarką na czele. Czapka Beanie to idealne rozwiązanie bez względu na to, czy na co dzień ubieramy się luźno czy obowiązkowo zakładamy garnitur. W zależności od koloru dominującego w naszej szafie możemy konsekwentnie podążać tą samą kolorystyką lub wręcz przeciwnie, zadać pewien kontrast poprzez wyposażenie swojej garderoby w czapkę w zupełnie innym, pozornie niepasującym kolorze. Jeżeli często korzystamy z kurtki puchowej, możemy z powodzeniem wybrać taką czapkę, która zwieńczona jest pomponem. Jeśli jednak częściej zakładamy płaszcz – powinniśmy zrezygnować z pomponika.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej czapki?

Oprócz dylematu związanego z pomponem możemy natrafić na czapki zawinięte, bądź minimalistyczne. W tej kwestii nasz wybór powinien być uzależniony od prywatnych preferencji, chociaż proste, minimalistyczne czapki mają znacznie szersze zastosowanie. Zawinięte czapki idealnie wpasują się w przypadku sportowych stylizacji, w których wykorzystywana jest puchowa kurtka. Ostatnią kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę to styl, w jakim nasza czapka została wykonana. Do wyboru mamy czapki tłoczone, pleciona, a nawet zdobione. Wszystkie typy czapek znaleźć można na stronie https://www.sklep.kochamczapki.pl/.  Coraz modniejsze stają się czapki z ciekawym splotem, który przypomina wyglądem pasek lub warkocz. Tego typu czapki zimowe idealnie nadadzą się do większości stylizacji i świetnie chronią naszą głowę przed zimnem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here