Co takiego jest w trawie że koty ją jedzą?

Koty należą do zwierząt mięsożernych, skąd więc wziął się u nich nawyk jedzenia trawy. Odpowiedz na to pytanie kryje się w pochodzeniu kotów domowych. Kiedy dzikie koty upolowały coś do jedzenia, musiały w całości zjeść swoją ofiarę, a kości i futro nie są trawione przez organizm kotów. Dlatego koty zdecydowały się na jedzenie trawy, która ma za zadanie wywołanie odruchów wymiotny, które pomagając oczyścić jelita z nadmiernej ilości zanieczyszczeń. Zatem instynkt czworonoga skłania go do podgryzania trawy, nie można zakazywać mu tego a w wręcz przeciwnie należy mu to umożliwiać.

Naturalne jest to, że koty żyjące w domu nie będą miały kontaktu z dziką zdobyczą oraz nie będą zjadały gryzoni w całości. Największym problemem kotów jest połykanie sierści, dochodzi do tego podczas mycia się. Na rynku pojawiły się bardzo skuteczne karmy, które wspomagają usuwanie nadmiaru sierści z organizmu. Naszych pupili. Często widzimy, że nasz kot szaleje wśród domowych kwiatów, obgryza listki i gałązki. Dzieje się tak, ponieważ gdy kot nie ma akurat dostępu do trawy ratuje się czym może. Można zakupić specjalne mieszanki traw, które na pewno będą lepsze i bezpieczniejsze niż nasze kwiatki domowe.

Nie zawsze wiemy, które rośliny są trujące, a które nie. Do roślin występujących w domu i dodatkowo trujących zalicza się aloes, fikusy, azalia, dracena, dieffenbachia, a także hortensja, geranium, narcyz, bluszcz pospolity, liguster. Dobrym pomysłem jest również, wyhodowanie w domu własnej trawy, wystarczy kupione nasiona, wysiać je w doniczce lub pojemniku oraz poczekać, aż trawka urośnie. Następnie postawmy ją w miejscu łatwo dostępnym dla naszego pupila.

On będzie zadowolony, a nasze domowe kwiaty będą bezpieczne. Niektórzy z hodowców uważają, że trawa dostarcza naszym kotom dużo bardzo cennego białka, który ma za zadanie poprawiać trawienie i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Inni zaś hodowcy twierdzą, że te małe czworonogi spożywają trawę z powodu jakim jest zawartość kwasu foliowego w trawie. Wpływa ona pozytywnie na system nerwowy, a także prawidłowe funkcjonowanie mózgu u zwierząt. Nie jest jednak naukowo udowodnione, że trawa wpływa pozytywnie na koci organizm, ale również nie ma dowodów na negatywne skutki spożywania trawy przez koty. Zatem zapewnijmy naszemu kotu w miarę stały dostęp do świeżej trawy w naszym domu czy mieszkaniu. Po pierwsze ze względu na wpływ na zdrowie kota, jego bezpieczeństwo, a po drugie ze względu na pogodę jaka może panować za oknem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here