kot

Koty to zwierzęta, które z jednej strony lubią chodzić swoimi drogami, a z drugiej strony uwielbiają być adorowane przez człowieka. Właśnie dlatego tak je uwielbiamy. Posiadanie kota jest mniej uciążliwe niż psa. Kot nie potrzebuje być wyprowadzany na dwór. Swoje potrzeby załatwia w kuwecie. Jednak zarówno koty, jak i psy chcą, abyśmy poświęcali im trochę uwagi i zapewniali różne rozrywki. Jakiego rodzaju akcesoria na pewno spodobają się Twojemu kotu? Wśród nich wymienić można: drapaki, zabawki dla kotów oraz szelki.

Drapaki dla kotów

Drapak to jedno z podstawowych elementów wyposażenia domu, w którym jest kot. Zwierzęta te mają naturalną potrzebę drapania. Osobniki żyjące na wolności mogą ścierać ostre paznokcie, biegając po dworze oraz chodząc po drzewach. Kot żyjący w domu ma takie same odruchy. Do drapania może mu zatem służyć kanapa, fotel lub tapeta. Ostre kocie pazury potrafią zniszczyć nasz ulubiony mebel. Dlatego nie ma co zwalać winę na kota, tylko po prostu dostarczyć mu przedmiot, który będzie mógł swobodnie wykorzystywać do drapania.

W sprzedaży dostępne są różne warianty drapaków dla kotów, w tym:

Jak widać, wymienione rodzaje drapaków różnią się wielkością. Najmniejsze modele przyjmują postać płaskiej deski do drapania lub słupka przymocowanego do podstawy. Godne uwagi są drapaki o średniej wielkości. Nie zajmują dużo miejsca, jednak mają naszemu kotu do zaoferowania coś więcej niż tylko możliwość drapania.

Coraz większą popularnością wśród miłośników kotów cieszą się drapaki wysokie. Takie konstrukcje są idealne zwłaszcza wtedy, gdy w domu jest więcej niż jeden kot. Duże drapaki mają wysokość od 170 cm do nawet 250 cm. Na ich wyposażenie składają się: leżanki, hamaki, budki, słupki, liny, platformy. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić stabilny i świetnie wyposażony drapak dla kota, koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego Pociechowo.pl.

Zabawki dla kotów

Oprócz drapaka, kot z pewnością będzie korzystał także z różnych zabawek. W asortymencie sklepu Pociechowo.pl znaleźć można najróżniejsze kocie gadżety do zabawy. Młode koty uwielbiają bawić się zabawkami umieszczonymi na patyku. Właściciel może wymachiwać kijkiem, a kotek podąża łapkami i pyszczkiem za zabawką. Na patyku mogą być umieszczone piórka, grzechotki lub pluszaki.

Warte uwagi są także takie zabawki jak: namioty dla kota, gryzaki, myszki z filcu z długim włosiem, myszki sizalowe. Swojemu kotu można sprawić także zabawkę interaktywną, typu Yarro Gonitwa UFO z 2 piłkami o średnicy 25 cm.

Szelki i smycze dla kotów

Na koniec warto wspomnieć o wyprowadzaniu kota na spacer. Dla wielu zwierząt może to być nie lada atrakcja. Jednak każdemu właścicielowi powinno zależeć przede wszystkim na bezpieczeństwie czworonoga, dlatego nie można puszczać kota samopas. Kot, który nie jest przyzwyczajony do bycia na zewnątrz, jest narażony na wiele niebezpieczeństw. Może chociażby wpaść pod samochód.

Sprawdzonym rozwiązaniem w takie sytuacji jest zakup szelek i smyczy dedykowanych dla kotów. Wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar produktu do wymiarów kota i będzie mógł on cieszyć się ze spaceru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here