ile można schudnąć w miesiąc

Odchudzanie to proces, który wymaga od nas czasu i samozaparcia. Bez odpowiedniej diety i ćwiczeń nie osiągniemy wymarzonej sylwetki. Dlatego musimy się przygotować na co najmniej półroczną walkę o lepszy wygląd. Po tym czasie powinniśmy zobaczyć duże zmiany w wyglądzie naszego ciała.

Pierwsze efekty dostrzeżemy już po około miesiącu

Będziemy mieć więcej siły na treningu i stale będziemy robić postępy. Dodatkowo skóra się ujędrni i pozbędziemy się cellulitu. Po około dwóch lub trzech miesiącach możemy dostrzec pierwsze zmiany w wyglądzie sylwetki. W zależności od wagi, z którą zaczynamy, w tym okresie mięśnie mogą powoli wyłaniać się spod warstwy tłuszczu. Nawet jeśli po trzech miesiącach nie zobaczymy efektów, to nie możemy się poddawać. W tym wypadku powinniśmy zmienić dietę lub plan treningowy, co powinno pomóc w osiągnięciu rezultatu.

W odchudzaniu bardzo ważna jest motywacja. Najczęściej chcemy schudnąć, żeby po prostu lepiej wyglądać i czuć się pewnym siebie. Nadwaga może być przyczyną wielu chorób. Zatem naszą motywacja może być dążenie do zdrowego trybu życia. Dzięki treningom i odpowiedniej diecie będziemy mieli więcej energii na wykonywanie codziennych czynności.

Żeby nie stracić motywacji możemy zapisać nasz cel na kartce, którą powiesimy na lodówce lub nad łóżkiem. Podczas ustalania celu zapiszmy czas na jego wykonanie. Przykładowo naszym celem może być schudnięcie dziesięciu kilogramów do wakacji. Na zmianę dajmy sobie przynajmniej pół roku, ponieważ jest to optymalny czas zarówno na schudnięcie, jak i na zbudowanie masy mięśniowej.

Ile można schudnąć w miesiąc?

ćwiczenia

Żeby nie dopuścić do powstania efektu jojo, możemy chudnąć około 2 kilogramów w miesiąc. Jest to odpowiednie tempo odchudzania niezależnie od wagi początkowej, z której zaczynamy naszą przygodę ze zdrowym trybem życia. W pierwszym miesiącu możemy schudnąć dużo więcej. Dzieje się tak, ponieważ ćwiczenia w połączeniu ze zdrową dietą są szokiem dla organizmu. Dodatkowo w początkowym etapie odchudzania pozbywamy się z organizmu zalegającej wody, co wpływa na szybki spadek wagi.

Podstawą odchudzania jest odpowiednia dieta. Powinniśmy obliczyć nasze zapotrzebowanie kaloryczne, czyli ilość kalorii, jaką potrzebuje nasz organizm, by wykonywać codzienne czynności. Możemy skorzystać z gotowych kalkulatorów dostępnych w internecie, bądź skorzystać z aplikacji na telefon. Druga opcja pomoże nam dodatkowo liczyć kalorie, które spożywamy w ciągu dnia. Dzięki temu nie musimy się martwić o liczenie kalorii i makroskładników. Jest to ułatwienie dla osób, które samodzielnie ustalają sobie dietę i plan treningowy.

Jeśli natomiast nie mamy na to czasu, możemy skorzystać z pomocy trenera personalnego. Dzięki temu dostaniemy gotowy plan treningowy i dietetyczny, przez co oszczędzimy sporo czasu. Dodatkowo ćwicząc pod okiem trenera zmniejszymy ryzyko kontuzji, które często występują wśród początkujących. Ma to związek ze złą techniką wykonywanych ćwiczeń. Odpowiednia technika podczas treningu jest ważna, ponieważ dzięki niej angażujemy więcej włókien mięśniowych do pracy, a dzięki temu szybciej osiągniemy wymarzona sylwetkę.

W odchudzaniu ważne są zarówno ćwiczenia siłowe, jak i te aerobowe. Te pierwsze pozwalają nam zbudować mięśnie, co pozwoli nam wymodelować sylwetkę. Dzięki temu po schudnięciu wyznaczonej liczby kilogramów otrzymamy zdrowo wyglądające ciało. Ćwiczenia aerobowe to takie, które wykonujemy przez dłuższy czas w tym samym tempie.

ile można schudnąć

Najpopularniejsze z ćwiczeń aerobowych jest bieganie. Podczas godziny biegu możemy spalić około 600 kcal, co pozwoli nam utrzymać deficyt kaloryczny i dzięki temu schudniemy szybciej. Bieganie ma zbawienny wpływ a całe ciało. Poprawia wydolność organizmu, pracę serca i dotlenia organizm, przez co jest dobrym lekarstwem na bezsenność. Dodatkowo bieganie działa uspokajająco.

Z diety powinniśmy wyeliminować słodkie produkty i tłuste potrawy. To one w połączeniu z brakiem aktywności są główną przyczyną otyłości. Słodkie napoje zawierają bardzo dużo cukru, a picie ich nie gasi pragnienia tak dobrze jak woda. Dwulitrowa butelka słodkiego napoju ma nawet 800 kcal, czyli pijąc ją zjadamy dodatkowy posiłek w ciągu dnia. Często po wyeliminowaniu słodyczy i tłustych rzeczy możemy sporo schudnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here