Jaka karta do wideorejstratora

Wybór karty do wideorejstracji jest tylko pozornie łatwy. Na rynku istnieje wiele produktów, które kuszą ceną. Zakup nieodpowiedniej karty to ryzyko utraty cennych danych.

Klasyczna karta pamięci nie będzie wystarczająca, jeżeli chcemy mieć pewność, że zachowamy dane. Do monitoringu i wideorejestracji należy zakupić specjalną kartę.

Jeżeli więc zastanawiasz się, jaka karta do wideorejestratora będzie odpowiednia dla Twojego sprzętu, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników.

Odpowiednia karta pamięci do wideorejestratora

Kompatybilność – czyli współpraca ze sprzętami. Najpierw upewnij się, że wybrany model będzie dobry dla sprzętu, na którym chcesz pracować. Na przykład kupując kamerę samochodową, wiedz, że karta Y będzie dobrze działać dla kamery X, ale  pojawi się problem przy współpracy z kamerą Z. Dlatego ważne, aby przed podjęciem decyzji o zakupie upewnić się, czy będzie pracować z naszym sprzętem. Słowem, na rynku znajdziesz kombinacje kamer i kart, które są niekompatybilne.

Należy zwrócić uwagę, że karta pamięci do wideorejstratora musi mieć zwiększoną wytrzymałość. Przecież chcemy, aby rejestrowała dane w różnych warunkach atmosferycznych albo kilkaset godzin nagrań. Ważna jest zatem technologia zapisu, to ona określa żywotność karty. Mamy trzy rodzaje technologii zapisu: TLC, MLC, SLC.

Pierwsza TLC – Tripple Level Cell – najtańsza i jednocześnie najbardziej zawodna; druga MLC – Multi Level Cell – najbardziej powszechna technologia zapisu. Zaś kart z technologią SLC – Single Level Cell – nie znajdziemy w typowym sklepie z elektroniką, to karta pamięci dla zastosowań profesjonalnych.

Przy dalszym wyborze tego, jaka karta do wideorejstratora będzie najlepsza dla Twoich potrzeb, zwróć uwagę na klasę karty pamięci.

Do wideorejestratorów nagrywających w rozdzielczości Full HD może być wystarczająca karta pamięci o klasie szybkości Class 10 lub UHS 1.

Zwróćmy uwagę, że dla wideorejstatora samochodowego na przykład, gdzie mamy trzy rodzaje kamer, jednokanałowe, dwukanałowe i trzykanałowe, musimy dobrać inną pojemność karty pamięci w zależności od kamery. Na przód auta (kamera jednokanałowa) to minimum 32 GB, środek auta – od 64 GB do 128 GB, zaś na tył auta – od 128 GB do 256 GB.

Dodatkowo przyjrzyj się takiemu parametrowi jak klasa prędkości zapisu danych, który odpowiada za płynność obrazu. Tak więc na pojemności i szybkiej prędkości zapisu danych karty nie powinniśmy oszczędzać.

Jeżeli chcesz mieć doskonały zapis i niezawodność nagrania, sprawdź np. sprzęt dji mavic air 2, karta pamięci musi być odpowiednio dobrana.

Pełną kontrolę nad przebiegiem zapisu nagrania, profesjonalnymi zdjęciami kamery, w którą wyposażony jest dji mavic air 2ma na przykład zestaw trybów Fokus Track.

Satysfakcja z użytkowania monitoringu, różnego typu wideorejestratorów, kamer to zawsze kwestia odpowiedniego zakupu, wyboru między ceną a jakością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here