Leczenie blizn po trądziku

Trądzik, jest bardzo częstą przypadłością, szczególnie u nastolatków, lecz nie tylko. Same krostki nie zostawiają większego śladu na skórze, usuwa się je kremem, bardziej profesjonalnie u dermatologa, lub dba się o dietę i myje twarz regularnie. Większym problemem, jest to że w społeczeństwie wykształcił się zwyczaj wyciskania pryszczy. Niby pomaga to na chwilę jednak, zwykle bakterie, które dostaną się do wnętrza twarzy, tylko pogarszają sprawę. W taki, właśnie sposób: przez rozdrapywanie lub wyciskanie pryszczy, powstają blizny. To one są estetycznym problemem ludzi, którzy doświadczyli trądziku.

Rodzaje blizn po trądziku

  • przerostowe – mają postać grubych, twardych, wypukłych guzków;
  • zanikowe – mają postać pofałdowanej skóry lub wgłębień o różnej głębokości i wielkości;
  • przebarwienia – różowe lub jasnobrązowe plamy na skórze.

No dobrze, ale co zrobić z tymi bliznami? Spieszę z odpowiedzią!

Na początku muszę zaznaczyć, że nie jest to prosty ani szybki proces. Jednakże, wszystko jest możliwe, a jest dostępne nawet kilka metod.

Po pierwsze można zrobić to profesjonalnie u dermatologa. Wystarczy zgłosić się na leczenie blizn po trądziku lub usuwanie blizn po trądziku, a lekarz ciebie zbada i dobierze najlepszą metodę.

Pierwszą propozycją jest dermabrazja, która polega na mechanicznym usunięciu blizny wraz ze skórą. Specjalista ściera naskórek, co pobudza organizm do produkcji nowych komórek i regeneracji tkanek. Działa to podobnie, jak szeroko dostępne, bardzo popularne peelingi.

Obiektywnie najskuteczniejszą metodą jest laseroterapia. Działa ona w ten sposób: wiązka światła tworzy mikrouszkodzenia na skórze i hamuje proces bliznowacenia. Jednocześnie pobudza organizm do produkcji kolagenu i odbudowy tkanek.

Do walki z bliznami po trądziku można też wybrać środki farmakologiczne. Mają one formę maści, żelu lub kremu. Zawarte w nich substancje łagodzą podrażnienia, nawilżają, wyrównują koloryt skóry oraz wspomagają proces regeneracji naskórka. Warto wybrać produkt, który w składzie ma kwas hialuronowy, kolagen, witaminę C i alantoinę (zdecydowanie poprawią one leczenie).

Jeżeli, jednak szukasz typowych domowych sposobów, bo nie uważasz, że twój problem jest, aż tak duży lub po prostu nie masz na to pieniędzy, takie rozwiązania też mogę ci zaoferować!

Popularne są maseczki na bazie naturalnych substancji, które wykazują właściwości rozjaśniające, kojące i stymulujące odbudowę naskórka. Samodzielnie wykonany preparat należy stosować 2 razy w tygodniu. Polecane są szczególnie maseczki:

  • z miodu i soku z cytryny,
  • z cynamonu, oliwy z oliwek i soku z cytryny,
  • z olejku jojoba i soku z limonki,
  • z awokado i soku z limonki.

Polecić tobie mogę ,także nakładanie na twarz soku z aloesu lub olejku z zielonej herbaty.

Pamiętaj jednak, że możesz prosto zapobiegać bliznom, dbając o swoją twarz na co dzień. Wystarczy mycie tonikiem, by usunąć złuszczony naskórek. Ważne jest także, aby nie wyciskać pryszczy, a nawet jeśli to z odkażonymi palcami oraz twarzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here