Zabawa z psem na świeżym powietrzu

W ostatnim czasie pogoda bardzo nam sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Jest to dobry czas aby właśnie wyjść z domu i się trochę poruszać. Będzie to na pewno z korzyścią zarówno dla nas jak i dla naszego pupila, dojdzie do poprawy naszej kondycji i zrzucenia trochę kalorii na wiosnę. Niektórzy twierdza, że gdy wychodzą na spacery ze swoim psem to są idealnymi właścicielami. Jednak sam spacer nie załatwiają wszystkiego, gdyż nasz pies potrzebuję trochę więcej aktywności fizycznej niż czasem myślimy. Zaproponuję teraz kilka zabaw do których nie potrzebujemy dużo miejsca, wystarczy kawałek parku, łąki, ogrodu czy też lasu. Pierwsza zabawa to przeciąganie. Potrzebny nam będzie koniecznie stary ręcznik albo specjalny szarpak.

Drażnimy nim psa do momentu, aż chwyci go zębami, a następnie zacznie ciągnąć. Każdy powinien ciągnąć w swoją stronę i to z dużym uporem. Pies pewnie będzie warczał, robi to po to, aby nas przestraszyć, nie przejmujmy się tym jednak to tylko zabawa. Zabawa ta ma na celu poprawę poczucie własnej wartości i rozwija posłuszeństwo. Kolejna zabawa to skok przez obręcz. Skierowana jest głównie w stronę małych i średnich psów, z żywym usposobieniem. Jak mówi nazwa niezbędna do tej zabawy jest obręcz, może być dobrze nam znane hula-hop. Ustawiamy ja na danej wysokości, można też przywiązać ja do gałęzi drzewa. Następnie rzucamy zabawkę albo jakiś smakołyk przez kółko, tak aby pies za nim mógł skoczyć.

Zabawa ta ma pozytywny wpływ na kondycję i dobre samopoczucie psa. Następna to zabawa w berka, nieskomplikowana zabawa, daje za to dużo radości. Wystarczy rozdrażnić naszego psa i zacząć uciekać od niego. Poprawiamy kondycje nie tylko psa ale też swoja. Slalom to zabawa do której wystarczy kilka drzew w parku ,które rosną od siebie niedużej odległości. Prosta zabawa polegająca na bieganiu pomiędzy przeszkodami, rozwija ona posłuszeństwo i kondycję. Rzucanie fressbie jest zabawą dla wszystkich psów, zabawa uczy naszego psa posłuszeństwa oraz wykonywania czynności których od psa wymagamy. Ostatnia zabawą jest aportowanie, tu wystarczy tylko piłeczka albo zwykły patyk. Pamiętać, że polecenia wydawane dla psa powinny być głośne i wyraźne jak „daj” czy „szukaj”, kiedy już przyniesie nam znaleziony przedmiot powinniśmy go ochoczo pochwalić aby poczuł się doceniony. To jaka wybierzemy zabawę dla naszego psa, zależy w bardzo dużej mierze od charakteru i usposobienia naszego psa. Nie można zmuszać zwierzęcia do wysiłku fizycznego, gdyż możemy mu to zaszkodzić.

Zabawa z psem, wpływa pozytywnie na rozwój psychiczny jaki i fizyczny zwierzęcia. Jest to idealna okazja do wzmocnienia już nawiązanej więzi ze zwierzęciem. Nasz pies podczas zabawy, uczy się przede wszystkim posłuszeństwa oraz uznania autorytetu swojego Pana.

Podsumowując niektórzy twierdza, że gdy wychodzą na spacery ze swoim psem to są idealnymi właścicielami. Jednak sam spacer nie załatwiają wszystkiego, gdyż nasz pies potrzebuję trochę więcej aktywności fizycznej niż czasem myślimy. Zaproponuję teraz kilka zabaw do których nie potrzebujemy dużo miejsca, wystarczy kawałek parku, łąki, ogrodu czy też lasu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKocia mowa
Następny artykułCzy psy mają sny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here