Ciekawe płytki do łazienki. Przykłady czterech stylizacji, które mogą przypaść ci do gustu

0
411

Łazienka to pomieszczenie, które wymaga szczególnie precyzyjnego dobierania wszystkich elementów wystroju. Powinna prezentować się spójnie i estetycznie; sprawiać, aby wszyscy członkowie rodziny czuli się w niej komfortowo i spędzali tam czas z przyjemnością. W tym celu muszą zostać właściwie dopasowane do siebie płytki podłogowe i ścienne, a także cała armatura czy szafki. Oto nasze cztery przykłady stylizacji, które mogą spełnić te oczekiwania.

Czystość bieli

Biel to kolor, który bezsprzecznie kojarzymy z łazienką. Jest symbolem czystości, nieskazitelności i sprawia, że od razu mamy skojarzenia z pomieszczeniem dosłownie sterylnym. Takie cechy sprawiają, że biel idealnie pasuje właśnie do łazienki, w której kreuje przestrzeń idealną dla naszych zmysłów.

Jednocześnie jednak biel jest bardzo uniwersalna. Dobrze harmonizuje z białą armaturą, ale także ze wszystkimi rodzajami szafek łazienkowych – nie tylko z białymi, choć te wydają się najchętniej wykorzystywane.

Kolorowe drobne cegiełki

Jednym z ciekawych przykładów stylizacji jest wykorzystanie małych płytek-cegiełek, które świetnie sprawdzają się nie tylko w łazience, ale także w kuchni czy innym pomieszczeniu. Cegiełki można łączyć ze sobą na dowolne sposoby, układając na przemian różne kolory i tworząc z nich unikatowe kształty. Mały rozmiar płytek-cegiełek sprawia, że poszerzają możliwości stylizacyjne nawet na stosunkowo małych przestrzeniach.

Jak jednak je wykorzystać? Wiele inspiracji zawierających te ciekawe płytki łazienkowe można czerpać z nowoczesnych stylizacji industrialnych, w których cegły często odgrywają dużą rolę. Przykładem jest połączenie dwóch kolorów, np. grafitu i bladego różu, które przeplatają się wzajemnie, ułożone w estetyczną jodełkę. Takimi kolorami można wyróżnić jedną ścianę lub narożnik, na przykład ten, przy którym zostanie umieszczony prysznic typu walk-in. Z kolei pozostałe ściany i posadzka mogą zostać wówczas przygotowane w stonowanym kolorze, na przykład całe grafitowe.

Posadzka łazienkowa w jodełkę

Jodełka zazwyczaj kojarzona jest z tradycyjnym parkietem układanym w salonie. A co powiesz na to, by wykorzystać ją właśnie w łazience? To z całą pewnością ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy preferują intrygujące wykończenie pomieszczenia kąpielowego, które łamie klasyczne schematy.

A jak stworzyć jodełkę w łazience, która zniesie obecność wody? Oczywiście wykorzystując płytki ceramiczne drewnopodobne o kształcie chevron, które idealnie sprawdzają się właśnie w tym ułożeniu. Przypominają wąskie klepki parkietu i dają nieskończone możliwości stylizacji, która będzie ciepła i bardzo przyjazna dla użytkowników.

Mozaika, która wzbogaca wystrój

Mozaika jest jednym z klasycznych rodzajów wykończenia podłogi lub ściany. Jej zaleta to przede wszystkim bogate wzornictwo, które sprawia, że cała przestrzeń wydaje się niezwykle strojna i intrygująca, nawet jeśli pozostałe elementy wystroju są proste i skromne. To ciekawy dodatek do minimalistycznych mebli i armatury, który sprawi, że cała łazienka nabierze wyjątkowego czaru. Co więcej, mozaikę można wykorzystać zarówno na posadzce, jak i na ścianie, co jeszcze bardziej wzbogaca możliwości aranżacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here