Karma dla kotów sterylizowanych

Sterylizacja kotów nadal wzbudza wiele kontrowersji, mimo to wielu posiadaczy mruczków decyduje się na jej przeprowadzenie. Należy jednak pamiętać, że nie tylko bezpieczeństwo zabiegu ma w tym wypadku znaczenie, ale również to, w jaki sposób zmienią się potrzeby żywieniowe pupila. Czym zatem go karmić? Z pomocą przychodzi karma dla kotów sterylizowanych – tak skomponowana, aby dostarczyć zwierzęciu wszelkich niezbędnych składników pokarmowych, których potrzebuje po zabiegu.

Sterylizacja kotów – konieczność czy zbyteczność?

Jak to jest z tą sterylizacją zwierząt. Warto ją wykonywać czy wręcz przeciwnie? Wątpliwości na ten temat jest bardzo dużo. Jedni uważają, że jest to zabieg, który wyrządza pupilowi krzywdę. Inni z kolei wychodzą z założenia, że sterylizacja nie tylko dobroczynnie wpływa na zdrowie kociaka, ale również w znacznym stopniu podnosi jakość życia (o ograniczeniu niechcianego rozmnażania nie wspominając). Jak to jest w istocie? Tak naprawdę zabieg sterylizacji jest całkowicie bezpieczny i pozwala uchronić zwierzaka przed wieloma niebezpiecznymi chorobami. Oczywiście, nie jest obojętny na jego zachowanie, Zmianie ulega nie tylko gospodarka hormonalna, ale również zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Dlatego zaleca się, aby podawać pupilowi karmę dla kotów sterylizowanych, której starannie opracowana receptura odpowiada ich zmienionym potrzebom żywieniowym.

Czy konieczna jest zmiana pokarmu?

Najczęściej występującym problemem u zwierząt po sterylizacji jest nadwaga i otyłość, która prowadzi do chorób układu kostno-stawowego, krążenia, dolnych dróg moczowych czy cukrzycy. Czy można tego uniknąć? Ależ oczywiście! Ważna w tym momencie jest odpowiednio dobrana karma dla kotów sterylizowanych przy jednoczesnym zapewnieniu właściwej dawki aktywności ruchowej.

Karmienie kota po sterylizacji – jak powinno wyglądać?

Żywienie kota po zabiegu nie odbiega znacząco od tego, jak wyglądało dotychczas. Jedynym wyjątkiem jest ograniczona gęstość kaloryczna spożywanego pokarmu. Wiele pytań dotyczy również tego, jaka jest najlepsza karma dla kotów sterylizowanych? Czy powinna być sucha, czy mokra? Zbożowa czy bezzbożowa? Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, gdyż cały szkopuł tkwi w pilnowaniu kaloryczności jedzenia. Stąd właśnie polecane są specjalne karmy dla zwierząt po sterylizacji, które, choć charakteryzują się zmniejszoną kalorycznością i obniżoną zawartością tłuszczu to jednak zapewniają pupilowi sytość. A wszystko ze względu na zwiększoną zawartość białka.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala19/domains/kupiecka.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here