ile kosztuje tatuaż

W ostatnich latach tatuaże znacznie zyskały na popularności. Wzory na ciele tatuują zarówno kobiety jak mężczyźni, można dostrzec coraz większą odwagę i kreatywność zarówno właścicieli jak i osób zajmujących się umieszczaniem grafiki na ciele klienta. W większych miastach funkcjonuje wiele miejsc, w których można wykonać wymarzony tatuaż. Decyzja o jego wykonaniu powinna jednak zostać dobrze przemyślana, ponieważ wzory pozostają na ciele najczęściej do końca życia. Bardzo duża liczba osób decyduje się na drobne wzory o szczególnym dla nich znaczeniu.

Rodzice często decydują się na motywy związane ze swoim potomstwem, ludzie, którzy przeżywają mocno wydarzenia w swoim życiu również mogą zdecydować się na pokazanie tego symbolem na ciele. Częstym miejscem, w którym pojawiają się tatuaże to przede wszystkim ręce i nadgarstki, biodra czy kark. To miejsca, w których można umieścić drobne symbole, a także większe motywy. Warunkiem wykonania tatuażu nie jest jednak fakt, czy ma on dla nas jakieś szczególne znaczenie. Duża liczba osób decyduje się na umieszczenie motywu, który po prostu im się podoba.

Trzeba przyznać, że grafiki umieszczone na ciele mogą być zachwycające, nierzadko przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Im większa trudność motywu, tym większymi umiejętnościami będzie musiał wykazać się tatuażysta. Zanim wybierzemy studio tatuażu, warto poznać opinie i doświadczenia dotychczasowych klientów. Ludzie bardzo często dzielą się swoimi opiniami na łamach stron i for internetowych, dzięki czemu pozyskanie takich informacji nie jest trudne. Zanim udamy się na spotkanie do studia, warto posiadać koncepcję na projekt.

Osoba zajmująca się wykonaniem również może okazać się pomocna w tym zakresie, ponieważ tatuażyści bardzo często projektują wzory, a także modyfikują przyniesione przez klientów według ich oczekiwań. Zanim wzór pojawi się na ciele, klient musi zaakceptować końcowy projekt. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do wielkości czy poszczególnych elementów tatuażu powinniśmy sprawę dokładnie przemyśleć i udać się na zabieg dopiero w momencie, kiedy będziemy mieć pewność, że jest to motyw zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Ludzie, którzy są zainteresowani wykonaniem motywu na ciele najczęściej zadają sobie pytanie ile kosztuje tatuaż. Bardzo trudno jest udzielić tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od studia tatuażu, poziomu umiejętności tatuażysty, rozmiaru oraz poziomu trudności wzoru. W momencie, kiedy posiadamy już wstępny bądź gotowy projekt, studio tatuażu może dokonać wyceny zanim odbędzie się wizyta. Małe wzory wykonane na karku, nadgarstkach czy nad kostką najczęściej wahają się w przedziale cenowym od 200 do 500 zł. Osoby, które wykonują skomplikowane i duże wzory na rękach, łydkach, plecach, biodrach czy żebrach muszą liczyć się ze zdecydowanie większym kosztem, taki tatuaż może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Wszystko zależy od rozmiaru, poziomu trudności wzoru oraz czasu potrzebnego na jego wykonanie. Znaczenie ma także fakt, czy jesteśmy zainteresowani wykonaniem tatuażu czarno białego, czy może będzie to wzór w kolorze. Każdy detal i wariant projektu można skonsultować z osobą zajmującą się jego wykonaniem, ponieważ dzięki temu można poznać cenę i czas realizacji. W momencie, jeśli chcemy wykonać duże i skomplikowane wzory, trzeba liczyć się, że niezbędna będzie całodniowa sesja bądź też wykonanie motywu podczas kilku spotkań w odstępach czasowych.

Wszystko zależy przede wszystkim od miejsca, ponieważ to także jego wrażliwość będzie decydowała o tym, czy będzie można wykonać cały motyw naraz. Niektóre części ciała bowiem bardzo puchną, co uniemożliwia zakończenie projektu podczas jednej sesji. Osoby pracujące w studiach tatuażu potrafią odpowiednio wyważyć czas trwania każdej z sesji, aby oszczędzić klientom nadmiernego bólu. Wpływa to także na jakość oraz efekt końcowy tatuażu. W momencie, jeśli mamy do wykonania trudny motyw, warto upewnić się, że osoba, którą wybierzemy do wykonania posiada odpowiednie w tym zakresie umiejętności i doświadczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here