Jak łączyć ze sobą różne bransoletki na rękę?

0
1299

Jeśli chcesz nosić różne bransoletki na rękę jednocześnie, pamiętaj o kilku prostych zasadach. Dzięki nim stworzysz niezwykłą kompozycję, która będzie nie tylko estetyczna i poprawna, ale także olśniewająca i przykuwająca uwagę.

Bransoletki na rękę w modnych zestawach

Noszenie bransoletek w zestawach po kilka sztuk jest ostatnio niezwykle popularne. Gotowe kompozycje możesz kupić, ale równie dobrze stworzyć samodzielnie. Wystarczy do tego odpowiednia baza i różne dodatki, które będziesz później dowolnie do siebie dopasowywać.

Ważną kwestią podczas doboru stylizacji jest liczba bransoletek. Nie może ich być za dużo. Mają dawać lekki efekt, a nie sprawiać wrażenie, jakby ręką bolała Cię od ich noszenia. Równie istotne są materiały i kolory biżuterii, które powinny do siebie pasować i idealnie się uzupełniać. 

Dzięki zabawie z poszczególnymi elementami i tasowaniu ich pomiędzy różnymi zestawami Twoje bransoletki na rękę będą za każdym razem inaczej wyglądały. W zależności od okazji i stylizacji będziesz miksować dodatki tak, aby najlepiej do nich pasowały.

Łącz bransoletki na rękę z różnych materiałów

Idealną podstawą kompozycji są srebrne lub złote bransoletki na rękę, do których możesz dokładać biżuterię z kolorowych koralików, rzemyków albo sznurków. Wbrew pozorom różne faktury mogą się ze sobą pięknie komponować i dzięki kontrastowi, wydobywać z poszczególnych elementów najpiękniejsze detale. 

Z kolei przesadzanie z jednym materiałem może dać efekt odwrotny od zamierzonego. Łącząc ze sobą bransoletki na rękę, zdecydowanie unikaj zakładania zbyt wielu elementów wykonanych z tego samego materiału. Zleją się one ze sobą, co spowoduje, że całość stanie się ciężka i nijaka.

Ważna jest także wielkość bransoletek. Powinny być one do siebie zbliżone. Unikaj łączenia ciężkich form z delikatnymi, małymi elementami. Zachowaj równowagę, tak aby każdy element był dobrze widoczny.

Zaszalej z kolorowymi bransoletkami

Aby bransoletki na rękę dobrze się ze sobą komponowały, utrzymuj także dopasowaną kolorystykę. Najbezpieczniej jest wybrać elementy, które mają różne odcienie tego samego koloru. Przykładowy zestaw może wyglądać następująco: srebrny łańcuszek, sznurek w kolorze kobaltowym i dwie bransoletki koralikowe w odcieniach błękitnym i białym. Do złota lepiej z kolei pasują kolory ciepłe, na przykład odcienie różu lub brązy.

Jeśli jesteś bardziej odważna, pomieszaj ze sobą różne kolory, staraj się jednak, aby się dopełniały. Możesz wybrać tylko odcienie ciepłe albo zimne lub takie, które ze sobą kontrastują. Na przykład niebieski z pomarańczowym albo zielony z żółtym. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji musisz działać z wyczuciem i dwa kolory to maksimum, jeśli chcesz uniknąć chaosu.

Łącząc ze sobą bransoletki na rękę z różnych materiałów i w różnych odcieniach, zyskasz piękną i różnorodną kompozycję. Będzie ona doskonała zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Mieszaj, próbuj i znajdź zestaw, który pokochasz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here