Jak zorganizować zakup prezentu dla szefa

Zorganizowanie zakupu prezentu dla szefa w firmie może być czasami problematyczne. Zawsze wśród współpracowników mamy osoby, które chcą popisać się, wręczając przełożonemu jak najdroższy, jak najbardziej okazały prezent i takie, które najchętniej nie kupowałyby nic, gdyż liczą każdy grosz. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Nikt z nas nie chce wyjść na lizusa, ale również zachować się niegrzecznie i okazać lekceważenia przełożonemu. Poniżej kilka praktycznych porad, jak kupować prezenty dla szefa i pomysłów, co można wybrać.

Spróbuj porozumieć się ze współpracownikami i ustalić coś razem

Kiedy wiemy, że zbliża się ważne dla naszego przełożonego wydarzenie, takie jak na przykład jego urodziny, imieniny, czy rocznica założenia firmy, warto to uczcić i wręczyć mu prezent. Najlepiej jeśli pomyślimy o tym wcześniej, i ustalimy z innymi współpracownikami wspólną strategię. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie zrzutki i wręczenie jednego większego prezentu od wszystkich współpracowników. W tej sposób nasz szef otrzyma jedną porządniejszą rzecz o konkretnej wartości, zamiast większej ilości tańszych. Jeśli nikt nie pomyślał jeszcze o zorganizowaniu zrzutki, dobrze będzie jeśli sami wyjdziemy z inicjatywą. W ten sposób unikniemy sytuacji, gdy część osób wręcza drogie prezenty, a inni nie dają nic, lub coś bardzo taniego.

Jakie powinny być prezenty dla szefa?

Wybierając prezenty dla szefa, pamiętajmy o tym, że są one częścią formalnych stosunków w naszej firmie. Z tego powodu należy zadbać o to, aby wręczając prezent szefowi należy okazać mu należyty szacunek. Niezbyt stosowane są wszelkiego rodzaju zwariowane, śmieszne gadżety, które zwykle wręczamy najbliższym w naszej rodzinie czy wśród przyjaciół. Prezent dla przełożonego powinien być elegancki i niezbyt poufały. Należy zrezygnować z wręczania wszelkiego rodzaju prezentów, które mogłyby szefa ośmieszyć czy postawić w niezręcznej sytuacji. O ile wśród najbliższych przyjaciół zwariowane prezenty mogą wywołać salwy śmiechu i doskonale się sprawdzić, o tyle w przypadku przełożonego lepiej postawić na klasykę.

Pomysły na prezenty dla szefa

Na prezent dla szefa warto kupić coś, co będzie jednocześnie eleganckie i praktyczne, co przyda mu się w pracy lub na co dzień. Dobrym pomysłem może być wybranie na przykład praktycznego przybornika na biurko, oczywiście wykonanego z wysokiej jakości materiałów. Jeśli nasz przełożony często musi jeździć na delegacje, z pewnością przyda mu się etui na garnitury. Jako prezent dla przełożonego z pewnością zawsze sprawdzi się też eleganckie wieczne pióro. Jeśli wiemy, jaki markowy alkohol lubi nasz szef, zawsze będzie to trafiony prezent. W przypadku kobiet nietrudno o właściwy prezent – zawsze sprawdzi się coś z biżuterii i kwiaty.

Pamiętajmy – właściwym prezentem dla szefa możemy u niego „zaplusować” i sprawić, że korzystnie wpłynie to na poprawę relacji. Nie warto jednak próbować za wszelką cenę podlizać się. Niewskazane również będzie lekceważenie. Symboliczny, elegancki prezent to coś, co z pewnością sprawdzi się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here